pilotppg.pl

Naszą pasją są przestworza...

Meteory Grecja
Meteory
Kanał koryncki
Paramotors pilot's
Kathisma beach
Aggelohori
Lefkada
facebook_page_plugin
×

Uwaga

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Grecja PPG 2017

Drugi dzień w Grecji

Rano wstajemy a tu niedziela, meteogramy tyłka nie urywają, latania w niedzielę nie będzie a coś z czasem trzeba zrobić. Padło na górski masyw Olimpu. Poranna toaleta, śniadanie i w drogę. olimp (8)

Po 30 km zaczęliśmy się mozolnie wspinać pod górę ostrymi serpentynami. Co chwila postoje, grupowe fotki i podziwianie panoramy Olimpic Beach już z pokaźnej wysokości ale niestety z nie rewelacyjną przejrzystością, no cóż nie można mieć wszystkiego. Po drodze zahaczyliśmy jeszcze o startowisko dla swobodnych i byliśmy świadkami klasycznej złamanej kości nogi chyba strzałkowej u turystki z Izraela. Zatrzymaliśmy się dopiero w miejscu, gdzie dalej już tylko można było „z buta” na sam wierzchołek po świeży zapas śniegu. Cudowna przyroda, szybko zmieniające się warunki atmosferyczne, widoki zatykające dech w piersiach i ciągły szum wodospadów z masą śpiewających ptaków w tle. Totalny reset, tam tylko siąść medytować albo pisać książki, niesamowite miejsce, środek parku narodowego, żadnych opłat klimatycznych i innych podobnych pierdół, że jeszcze wspomnę o darmowym parkingu. Można? Pewnie, że można bo Grecy umieją to jakoś ogarnąć a wszędzie indziej ogrodzenia, opłaty, zakazy i komercja to nie tędy droga ale cóż zawsze można pojechać do Grecji na mały resecik z małym doładowaniem akumulatorów. Zjeżdżając zahaczyliśmy jeszcze o St Dionysius-in-Olympus Old Monastery. Po takiej wycieczce zrobiliśmy się głodni, obraliśmy kierunek na Litochoro i zawitaliśmy do jakiejś fajnej knajpki, gdzie w 16 osób zrobiliśmy sobie popołudniową wieczerzę. Wieczorkiem zrobiliśmy sobie jeszcze rekonesans po miasteczku, gdzie sezon turystyczny na dobre już zawitał we wszystkich sklepikach, knajpkach i wszelkiego rodzaju maści usługach turystycznych. Wieczorkiem Zbycho wyciągnął miodówkę i inne przysmaki i chwilę potem był poniedziałek….olimp (8)

olimp (4)

olimp (5)

olimp (10)

olimp (11)

olimp (12)

olimp (15)

olimp (16)

olimp (17)

olimp (9)

olimp (2)

olimp (1)

olimp (14)

olimp (13)

olimp (6)

olimp (7)