pilotppg.pl

Naszą pasją są przestworza...

Paralotniarstwo na lubelszczyźnie
Paramotors pilot's
Powietrzne wrażenia..
Lubelszczyzna z lotu ptaka
Meandry Wieprza
Dogonić zachód słońca
facebook_page_plugin

XI edycja pikniku CHMIELOTY 2021

No i powoli zblizamy się do kolejnej XI edycji Ogólnoposkiego Pikniku Paralotniowego CHMIELOTY 2021. Szeroko pojęta "pandemia" dała się chyba już wszystkim we znaki i czas sie znowu spotkać we wspólnym gronie i przypomnieć sobie jak to było kiedyś....

W tym roku piknik przypada na trzeci weekend sierpnia, czyli od 20 do 22-08-2021 i tradycyjnie w tym czasie robimy to co lubimy najbardziej nad krasnostawskim niebem czyli mieszamy powietrze :)
Tradycyjnie w piatek od rana, zaczynamy się rozkładać z naszym mini miasteczkiem a uroczyste otwarcie pikniku planujemy na godzinę 17:00. Wieczorem przy ognisku oczywiście będzie tradycyjnie tort z zaprzyjaźnionej cukierni Roberta Kawy :)

 

Chmieloty 2019 (6)Dojazd na CHMIELOTY się nie zmienił i jest mega prosty bo nie trzeba wjeżdżać do miasta, tylko śmigamy obwodnicą (E17) i odbijamy na rondzie do centrum i już po chwili będzie wyeksponowany dużym banerem informujacym miejsce pikniku, więc trudno będzie nie trafić, piknik widać również z obwodnicy. Dzięki uprzejmości UM i MOSiR Krasnystaw, startowisko będzie perfekcyjnie wykoszone, wytyczone miejsce na kamping zaopatrzone w sanitariaty a teren oświetlony. Osoby chcące się podłączyć pod prąd proszone są o zaopatrzenie się w swoje długie przedłużacze. Wracamy do opłaty wpisowej i oczywiscie obowiązkowej rejestracji uczestników. Jak każda impreza i nasza ma regulamin, który będzie obowiązywał wszystkich uczestników i skrupulatnie będzie egzekwowany przez organizatora. Na miejscu organizujemy katering, punkt informacyjny, dla chętnych podniebnych przygód z tej fajniejszej perspektywy będzie możliwość odbycia lotów na motolotni lub paralotni w tandemie. Również w tym roku obowiązujacą walutą na pikniku bedzie Glajcar. Dodatkowo będzie można nabyć koszulki okolicznościowe.
UWAGA: mamy jeszcze kolekcjonerskie znaczki pocztowe w bloczkach i kartki pocztowe z Pierwszej Paralotniowej Poczty to już są ostatnie sztuki a tych znaczków już nigdy nie dodrukujemy.
W tym roku znowu zawita do nas odrestaurowany przez MPK Lublin "Ogórek", którym uczestnicy pikniku będą odbywać "Podróż za jeden uśmiech :)
Chcemy też zorganizować konkurs fotograficzny z fajnymi nagrodami "Krasnostowskie z lotu ptaka", którego patronat obejmie Burmistrz Miasta Krasnystaw, więcej szczegółów wkrótce w oddzielnym regulaminie konkursu.
Jest też opcja zawodów na nawigację w poszukiwaniu "tajnych miejsc" z góry w określonym kwadracie - szczegóły wkrótce. Będzie również zbiorowy przelot: K-staw-Nielisz-Zamość-K-staw jak i K-staw-Rej.Fabryczny-tama w Borowicy i powrót do K-stawu Doliną Wieprza.
W tym roku szczególnie dla nielotów i lotów też :) postanowiliśmy umilić wolny czas i wyślemy wszystkich chętnych na wycieczkę do krasnostawskiego muzeum - a jest co zwiedzać. W sobotni poranek, będziemy Was chcieli uraczyć specjałami z OSM Krasnystaw, a kto jeszcze nie smakował tych specjałów to bedzie miał ku temu super okazję. No i tradycyjnie cały piknik będzie streamingowany na live 24h/dobę przez firmę Artkomnet.pl
Nie wiemy czy sie uda zorganizować mega niespodziankę ale o tym wkrótce się przekonamy i poinformujemy.

 

Program XI Ogólnopolskiego Pikniku Paralotniowego CHMIELOTY 2021:

20.08.2021 (piątek)
15:00 – Rejestracja uczestników
17:00 – Uroczyste rozpoczęcie pikniku
17:15 – Brifing i loty do zachodu słońca
21:30 – Tort i ognisko integracyjne
Loty widokowe motolotnią i motoparalotnią cały dzień (zależne od pogody)

21.08.2021 (sobota)
  6:00 – Loty turystyczno - krajoznawcze
  9:00 – Dla chętnych lot nad pół maratonem (jeżeli pogoda na to pozwoli)
  ??:?? - Poranna degustacja specjałów z OSM Krasnystaw czyli coś na kca :)
  ??:?? - Wycieczka do muzeum
  ??:?? - Wycieczka odrestaurowanym autobusem "Ogórek" z MPK Lublin po okolicach K-stawu
  ??:?? - W tak zwanym między czasie będzie trwał konkurs na najlepsze zdjęcie z lotu ptaka oraz będziemy chcieli zorganizować zawody nawigacyjne dla PPG (szukanie ukrytych celów)
16:00 – Wspólne loty
19:00 – Grupowy przelot nad Krasnymstawem
21:30 – Ognisko integracyjne
Loty widokowe motolotnią i motoparalotnią cały dzień (zależne od pogody)

22.08.2021 (niedziela)
  6:00 – Przelot doliną Wieprza
 10:00 – Korowód chmielakowy ulicami miasta Krasnystaw
  ??:?? - Wycieczka odrestaurowanym autobusem "Ogórek" z MPK Lublin po okolicach K-stawu
12:00 – Wspólna fotografia
14:00 – Uroczyste zakończenie pikniku
do 21:00 dla chętnych startowisko jest otwarte
Loty widokowe motolotnią i motoparalotnią cały dzień (zależne od pogody)

Więcej informacji w Regulamin Chmieloty 2021 oraz na stronie: www.chmieloty.krasnystaw.pl


 

Nasi sponsorzy