pilotppg.pl

Naszą pasją są przestworza...

facebook_page_plugin
×

Uwaga

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Tankowanie PPG

Tankowanie napędu niby prosta czynność  a co niektórym sprawia trochę kłopotu, zalany zbiornik czasami uprząż no i śmierdzące ręce. Większość PPG-antów ma wypracowane swoje techniki tankowania, przedstawiony poniżej sposób to tylko jeden z wielu jaki można stosować. Jest to metoda,  która pozwoli na zatankowanie napędu bez uronienia jednej kropli benzyny. Do całego zamieszania będziemy potrzebowali trzy rzeczy:
  1. 10 litrowy zbiornik
  2. 50 cm węża ogrodowego
  3. mały zbiorniczek z miarką
Jak widać do tego sposobu tankowania nie potrzebujemy lejka, który w zależności od rozmiaru nie zawsze możemy użyć bo przeszkadza kosz. Zbiornik 10 litrowy możemy zdobyć w autoryzowanym sklepie STHIL-a w każdym większym mieście takowy jest, zbiorniki są po olejach które są stosowane do pilarek. Nie powinno być problemu bo i tak to wyrzucają. Wąż ogrodowy  o średnicy zewnętrznej 23 mm, idealnie pasuje na końcówkę korka i nie spada. Zbiorniczek można kupić w sklepie z lakierami ja kupiłem w motoryzacyjnym  za całe 2.5 zł. Tym oto sposobem czyściutko i bezproblemowo tankujemy zbiornik w napędzie.
10 litrowy zbiornik z oleju STHIL-a Wąż ogrodowy średnica 23 mm
Tankowanie PPG Miarka  na olej 200 mm
Tankowanie PPG Tankowanie PPG

Nasi sponsorzy