pilotppg.pl

Naszą pasją są przestworza...

facebook_page_plugin
×

Uwaga

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Mocowanie kamery na kasku

Wielu z nas chciałoby utrwalić dla potomości niezapomniane chwile z podniebnych podbojów latając z paralotnią, więc żeby to zrobić uzbrajamy się w kamery, aparaty i ruszamy w przestrzeń na filmowe łowy. Sprzęty do nagrywania i pstrykania fotek powinny być przymocowane na stałe aby niepotrzebnie nie zajmowały nam rąk podczas manewrów sterowania w powietrzu. Owszem zdarzają się chwile, gdzie puszczamy całkowicie stery w celu zrobienia zdjęcia bądź nakręcenia kadru z ręki, ale takie zabiegi robimy raczej rzadko. Podczas lotu do mocowania kamery wykorzystujemy głównie kask, monopod, kolano ja osobiście montuje kamerę jeszcze na front kontener i wysuwany teleskop a z fajnych miejsc do mocowania możemy wyróznić jeszcze ciągniętą kamerę na lince umieszczoną w rękawie (wskaźnik wiatru) i umieszczoną wysoko nad głową przymocowaną do glajta na platikowym kole (hula hop) między galeriami linek.

W tym artykule podpowiem jak przymocować kamerę do kasku na złączkę z małego statywu fotograficznego.

Czytaj więcej: Mocowanie kamery na kasku

Tankowanie PPG

Tankowanie napędu niby prosta czynność  a co niektórym sprawia trochę kłopotu, zalany zbiornik czasami uprząż no i śmierdzące ręce. Większość PPG-antów ma wypracowane swoje techniki tankowania, przedstawiony poniżej sposób to tylko jeden z wielu jaki można stosować. Jest to metoda,  która pozwoli na zatankowanie napędu bez uronienia jednej kropli benzyny. Do całego zamieszania będziemy potrzebowali trzy rzeczy:
  1. 10 litrowy zbiornik
  2. 50 cm węża ogrodowego
  3. mały zbiorniczek z miarką

Czytaj więcej: Tankowanie PPG

Nasi sponsorzy