pilotppg.pl

Naszą pasją są przestworza...

facebook_page_plugin
×

Uwaga

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Jak zacząć

Wybór skrzydła. Porady dla początkujących pilotów

Jakie skrzydło kupić? Jakiej klasy? Której firmy? Nowe czy używane? Dylemat, przed którym stoi początkujący pilot – zaraz po ukończeniu kursu – zawsze stanowił poważny problem. Te pytania często spędzają sen z powiek „neoficie” paralotniowemu, który zazwyczaj ma gorącą głowę, a w niej dużo sprzecznych informacji. Z jednej strony są informacje uzyskane w szkole latania, która jest najczęściej związana umową z jakimś producentem i stara się sprzedać jego produkty, a z drugiej strony potok informacji płynących z Internetu. Na pewno należy uważać na to drugie źródło, bo nigdy nie wiemy, czy pisząca osoba nie ma przypadkiem takiego samego małego doświadczenia jak my.

By podjąć decyzję musimy uświadomić sobie, jakie mamy oczekiwania związane z nowym hobby i jakie stawiamy sobie priorytety. Powinniśmy zastanowić się: ile czasu będziemy w stanie poświecić na nasze nowe hobby; ile mamy gotówki do wydania; jakie postępy robiliśmy na kursie i czy jesteśmy obiecującym kandydatem na dobrego pilota.

Czytaj więcej:  Wybór skrzydła. Porady dla początkujących pilotów

Nasi sponsorzy