pilotppg.pl

Naszą pasją są przestworza...

Paralotniarstwo na lubelszczyźnie
Paramotors pilot's
Powietrzne wrażenia..
Lubelszczyzna z lotu ptaka
Meandry Wieprza
Dogonić zachód słońca
×

Uwaga

Please enter your Disqus subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a Disqus account, register for one here

Odpowietrzony zbiornik

Większość producentów napędów PPG rozwiązało ten problem i stosuje jeden korek w którym jest zawór membramowy, i działa w jedną strone tzn. doprowadza powietrze do zbiornika a zarazem blokuje  wypływanie paliwa na zewnątrz zbiornika.
Poniżej przedstawię bardzo prosty sposób w jaki każdy może sobie takie "coś" wstawić samemu w korku od zbiornika Parapower.
Zaczynamy od zakupu takowego zaworu, ja kupiłem go w sklepie z częściami do samochodów ciężarowych gdzie też jest stosowany przy instalacji paliwowej koszt 25 zł. Następnie zawór ten umieściłem w uchwycie wiertarskim wiertarki celem zmniejszenia średnicy króćca i nagwintowania go nażynką szóstką. Zawór wykonany jest z aluminium więc obróbka jest łatwa i należy wszystko robić z czuciem bo łatwo go można zepsuć. Należy pamiętać, że gwintujemy ten króciec w który jak się dmucha to przepływa powietrze w przeciwnym razie odpowietrznik będzie działał odwrotnie i zamiast dostarczać powietrza będzie wypluwał paliwo.
Kolejnym krokiem będzie powiększenie otworu w korku, który juz istnieje, powiększamy go stopniowo to napewno uda nam się zrobić to centralnie ostatnie wiertło jakie stosujemy to O 5.3 wkręcając zawór zrobi nam gwint w korku i będzie szczelniejszy. Można zastosować jeszcze uszczelką (ja jej nie posiadam i korek jest szczelny) to tak na wypadek jakby komuś coś się lało. Ostatnia czynność to nakręcenie nakrętki na króciec ja zastosowałem  nakrętkę z jakiegoś włącznika która  jest okrągła i ma nacięte rowki, można też zwykłą nakrętkę wypiłować tak aby nam się zmieściła w górny otworze korka.
Poniżej kilka fotek przerobionego korka.