pilotppg.pl

Naszą pasją są przestworza...

Paralotniarstwo na lubelszczyźnie
Paramotors pilot's
Powietrzne wrażenia..
Lubelszczyzna z lotu ptaka
Meandry Wieprza
Dogonić zachód słońca

Loty w tandemie

Zapraszamy wszystkich chętnych do upajania się niezapomnianymi chwilami i widokami z wyższej perspektywy z wykwalifikowanymi pilotami.
Kontakty do pilotów tandemowych:

Przeloty z napędem: Sławomir Lato

Przeloty swobodne: Michał Nawrocki (Szaszłyk)


Lot w tandemie to dla wielu spragnionych latania, pierwszy kontakt z przestrzenią powietrzną w prawdziwym wymiarze. Wielu przyszłych pilotów i nie tylko tak właśnie zaczynało swoją przygodę z paralotniarstwem. Jeżeli Twój stan zdrowia jest dobry i nie masz epilepsji, chorób serca, zaburzeń układu krążenia, omdleń to spokojnie możesz wykonać lot w tandemie.
tandem
Wiele osób ma duże opory tłumacząc się, że ma lęk przestrzeni, proszę mi uwierzyć, że podczas startu zapomina się o wszystkim i czeka się tylko na jedno...... kiedy będziemy wyżej bo tam więcej wrażeń.
tandem0

Każdy pasażer przed lotem jest dokładnie poinstruowany co ma robić, dostaje kask z łącznością a w czasie lotu może rozmawiać z pilotem przez radio. Do lotu powinno się zaopatrzyć w buty zakrywające kostkę dotyczy tylko i wyłącznie startu z nóg, okulary przeciw słoneczne (mogą się przydać) no i aparat fotograficzny bo widoki są bezcenne.

tandem3

Ponieważ mieszkamy na równinnym terenie, starty odbywają się głównie na startowisku z płaskiego terenu z napędem lub za wyciągarką  czyli lot swobodny. Loty tandemowe odbywają się w spokojnych warunkach atmosferycznych, wyklucza to kontuzje, której można się nabawić przy starcie jak i lądowaniu (głównie wywrotki) ale nie ma co panikować.

poniżej przedstawiamy filmy z lotu w tandemie,
który był niespodzianką na 18-te urodziny


Nasi sponsorzy